Wszystko na temat wakacji pod namiotem z dziećmi

Wszystko na temat wakacji pod namiotem z dziećmi

8 czerwca 2021 Wyłączono przez Kamil

Warto zabrać swoje dzieci na wypad pod namioty. Dlaczego? Bo to najlepszy sposób na spędzenie czasu na łonie natury, przeżycie niesamowitych przygód z rodzicami, które pozostaną w pamięci na długie lata. Jak przygotować się do biwaku? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Dobre pole namiotowe

Pierwsza najważniejsza kwestia to pole namiotowe. Trzeba znaleźć taki obiekt, który położony jest w miejscu, w którym pragniemy spędzić wakacje, a jego infrastruktura organizowana jest tak, że biwakowanie będzie przyjemne. Ważne, aby na polu biwakowym znajdowały się toalety oraz punkty z prysznicem. To podstawa, minimum, które stanowi o tym, czy kemping lub pole namiotowe spełniają podstawowe standardy. Warto wcześniej zarezerwować miejsce, dlatego że w sezonie dobre pola namiotowe są raczej mocno obłożone.

Jak przygotować dzieci na biwak?

Biwak to wspaniała przygoda dla wszystkich dzieci. Współczesne maluchy, które wyjeżdżają pod namiot po raz pierwszy, mogą być jednak zaskoczone warunkami. Warto wcześniej z dziećmi porozmawiać o tym, jak spędza się czas pod namiotem. Zabrać odpowiednie ubrania oraz buty, wygodne i ciepłe, bo noce pod namiotem bywają chłodne. Poza tym trzeba przygotować też śpiwory i karimaty, dzięki którym będzie można wygodnie koczować.

Atrakcje w okolicy

Czas na biwaku warto wykorzystać do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, a także do eksplorowania okolicznych atrakcji. Zwykle pola namiotowe położone są w miejscach atrakcyjnych turystycznie, w których są piękne widoki i krajobrazy, a także zabytki. Warto wybrać się na przykład w Bieszczady, bo tam można znaleźć piękne trasy do wędrówek po górach, zwiedzać cerkwie, a także zwyczajnie wspaniale spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeśli celuje się w pole namiotowe położone gdzieś nad morzem, dobrze codziennie robić wycieczki do atrakcyjnych miejscowości, dzięki czemu dzieci poznają okolicę i spędzają wspaniale czas. Organizowanie atrakcji spoczywa w końcu na barkach dorosłych.