Wpływ milenialsów na medycynę estetyczną XXI wieku

Wpływ milenialsów na medycynę estetyczną XXI wieku

11 czerwca 2015 Wyłączono przez Kamil

Od pielęgnacji skóry po suplementy i zabiegi upiększające – w branży kosmetycznej i estetycznej nastąpiła niezaprzeczalna zmiana, której w dużej mierze przewodzą milenialsi. Warto wiedzieć zwłaszcza jak odnajduje się w tym medycyna estetyczna i co to wszystko oznacza.

Medycyna estetyczna dla milenialsów – na czym polega wyzwanie?

Selfie, Instagram, filtry – to wszystko sprawia, że milenialsi to prawdopodobnie pokolenie, które spędziło najwięcej czasu w historii świata na przyglądaniu się sobie. Hiper-świadomość dotycząca wyglądua, jaka jest obecna u osób w wieku od 25 do 35 lat, zaczęła już zmieniać kształt medycyny estetycznej. W przeszłości zabiegi kosmetyczne służyły jako sposób na odwrócenie oznak starzenia. Dziś te same zabiegi są stosowane zapobiegawczo przez młodszych pacjentów, aby poprawić ich wygląd i udaremnić proces starzenia.

To nowe podejście często jest kreowane zarówno pod wpływem celebrytów, jak i mediów społecznościowych. Jak więc dokładnie te nawyki zmieniają krajobraz zabiegów kosmetycznych? Warto nad tym się głębiej zastanowić i dokładnie dowiedzieć się, jak to pokolenie zmienia oblicze medycyny estetycznej.

 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najbardziej popularne wśród młodych ludzi?

Ulepszenia, czyli niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne, to jeden z obszarów, w które milenialsi chętnie inwestują. Ulepszenia obejmują wszystko, od maseczek do twarzy po zastrzyki. Takie procedury oferują one dyskretne wyniki przy krótkich przestojach. Millenialsi wydają się być szczególnie zainteresowani zabiegami odnawiania skóry, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna – takimi jak lasery i peelingi chemiczne. Chociaż poprawki są minimalnie inwazyjne, nadal są to profesjonalne procedury, które powinny być wykonywane przez certyfikowanego specjalistę lub podobnego eksperta.

Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne na ciele, millenialsi są coraz bardziej zainteresowani niechirurgicznymi usługami modelowania sylwetki, które redukują tłuszcz i napięcie mięśni w obszarach, które są trudne do osiągnięcia poprzez samą dietę i ćwiczenia.