Wakacje pod namiotem

Wakacje pod namiotem

8 czerwca 2021 Wyłączono przez Kamil

Wakacje pod namiotem, czy to nie brzmi świetnie? Warto od czasu do czasu wrócić do korzeni i spędzać czas tak, jak robiło się to za młodu. Biwak z dziećmi to wspaniały pomysł na spędzenie kilku urlopowych dni blisko natury. Jak wybrać doskonałe pole namiotowe? Co zabrać ze sobą, aby podczas biwaku niczego nie zabrakło? Poniżej garść odpowiedzi i wskazówek.

Jak wybrać dobre pole namiotowe?

Pola namiotowe wbrew pozorom są dosyć trudne do namierzenia. W niektórych rejonach Polski trudno znaleźć dobre pole namiotowe, dlatego nie wszędzie uda się spędzić czas właśnie w ten sposób, blisko natury. Niemniej jednak warto szukać takich miejsc, a następnie planować tam letni wypoczynek. Jakie standardy powinno spełniać dobre pole namiotowe? Ważne, aby dostępna infrastruktura zapewniała możliwość skorzystania z toalety oraz prysznica. Nowoczesne pola biwakowe są zorganizowane w ten sposób, że takich punktów raczej nie brakuje.

Co zabrać ze sobą na biwak?

Co spakować na biwak pod namiotem? Podstawowa rzecz to właśnie namiot. Jeśli wyjeżdża się w kilka osób, warto postawić na wygodny duży i przestronny namiot, w którym z łatwością uda się zorganizować nie tylko miejsce do spania, ale nawet do wspólnych posiłków. Koniecznie będą też karimaty oraz komfortowe śpiwory. Te ostatnie warto kupować z myślą o tym, że to inwestycja na lata. Jeśli wybierze się śpiwory od dobrych marek, będą służyły podczas wszystkich wypadów, nie tylko pod namiot. Można zabrać je ze sobą nawet wtedy, gdy śpi się w schronisku górskim.

Asortyment potrzebny do biwakowania

Trudno biwakować przez kilka dni bez dostępu do ciepłych posiłków. Dlatego też przenośna kuchenka turystyczna gazowa to prawdziwa must-have dla wszystkich osób lubiących biwaki. Poza tym przydadzą się też proste rondelki, w których z łatwością można zagotować wodę albo podgrzać posiłek. Tyle wystarczy, aby przyjemnie spędzić kilka dni na świeżym powietrzu. W końcu biwak to czas, kiedy trzeba nastawić się na pewne niewygody. Dla współczesnych ludzi istotny jest dostęp do telefonu czy laptopa. Dlatego też warto mieć ze sobą jeszcze powerbank.