Wakacje na kempingu

Wakacje na kempingu

8 czerwca 2021 Wyłączono przez Kamil

Wakacje pod namiotem to świetny sposób na spędzenie urlopu z dziećmi. Warto rozważyć taki wyjazd w tym roku, bo wszyscy są spragnieni kontaktu z naturą. Jak znaleźć dobre pole kempingowe? W jaki sposób zorganizować wyjazd? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób, które są zainteresowane tym tematem.

Wygodne pole namiotowe

W Polsce zmienia się infrastruktura na polach namiotowych. Miejsca te stają się coraz bardziej przyjazne dla turystów, wyposażone między innymi w minimum sanitarne, a zatem toalety oraz prysznice. Dlatego też na takich polach namiotowych można przyjemnie spędzić czas na biwaku. Gdzie ich szukać? Między innymi w Bieszczadach, na Mazurach oraz na Pomorzu.

Wakacje pod namiotem z dzieckiem

Gdy wyjeżdża się z dzieckiem pod namiot, absolutnie nie należy rozbijać się na dziko, gdzieś na łonie natury. Dlaczego? Po pierwsze nie jest to do końca zgodne z prawem. Po drugie może być potencjalnie niebezpieczne. W Polsce jest coraz więcej dzikich zwierząt, dlatego nocowanie gdzieś pod chmurką w miejscu do tego nie przeznaczonym może generować sporo kłopotów. Otoczone i wyznaczone pole namiotowe jest zdecydowanie lepszym wyborem. W takim miejscu dzieci będą czuły się bezpiecznie, a cały biwak minie w przyjemnej atmosferze.

Co zabrać ze sobą na biwak?

Co zapakować na biwak? Najważniejszy jest namiot. Warto zainwestować w taki od dobrej turystycznej marki, bo to inwestycja na lata. Podobnie jest z karimatami oraz śpiworami, które kupuje się raz, a następnie korzysta przez wiele sezonów. Na biwak koniecznie trzeba zabrać ze sobą też wygodny i pojemny plecak, do którego można spakować sporo potrzebnych rzeczy. Jeśli wyjeżdża się samochodem, jest o niebo łatwiej. Do auta można zapakować też kuchenkę turystyczną, jedzenie w puszkach, a także podstawowe naczynia, dzięki którym z łatwością uda się przygotowywać posiłki na świeżym powietrzu. Takie wakacje na pewno na długo pozostaną w pamięci wszystkich członków rodziny i będą wspaniałym jakościowym czasem spędzonym razem.