Podręczne akcesoria z wbudowanymi kamerami – które wybrać?

12 sierpnia 2015 Wyłączono przez Kamil

Dyskretne nagrywanie obrazu i dźwięku może być dość trudne, gdy nie ma się do tego odpowiedniego sprzętu. Standardowy dyktafon lub mini kamera, którą trzeba umiejętnie schować, nie zawsze się sprawdzą. W takich sytuacjach trzeba zaopatrzyć się w sprzęt, który ma wbudowane kamery szpiegowskie. Musi to być gadżet, który nie wzbudza podejrzeń i uzasadnione jest trzymanie go na wierzchu. Tego typu akcesoria powinny należeć do standardowych przedmiotów, których używa się na co dzień. Może to być na przykład kamera ukryta w okularach lub zegarku. Są to przedmioty, na które prawie nikt nie zwróci uwagi, chyba że spodziewa się tego, że może być nagrywany.

Kamery szpiegowskie w okularach i zegarkach

Kamery do szpiegowania ukryte w okularach są niezwykle praktyczne. Mogą one nagrywać wszystko, co dzieje się wokół osoby noszącej okulary. Tego typu kamera jest właściwie nie do wykrycia, gdyż obiektywy są na tyle niewielkie, że z daleka są niewidoczne, a ponadto kolorystycznie zlewają się z kolorem ramek okularów. Są one zaś tak zaprojektowane, by sam obiektyw był nie do zobaczenia przez osobę postronną. Kamery w okularach mogą nagrywać nawet do dwóch lub trzech godzin materiału, który jest zapisywany na wymiennych kartach SD. Kamery ładuje się zazwyczaj standardowym portem USB. Jakość nagrywania przez takie kamery to Full HD. Ponadto zazwyczaj są też wyposażone w mikrofony, które dobrze wychwytują dźwięki z otoczenia. Kamerę można również schować w zegarku, a schemat działania jest podobny. Różnica jest jednak taka, że kamery schowane w okularach pozwalają na wygodniejsze nagrywanie obrazu.

Gdzie można wykorzystać kamery w okularach?

Kamery schowane w okularach mogą posłużyć do nagrywania rozmów biznesowych, a także na przykład rozmów ze współpracownikami. Tak nagrany materiał pozwoli również zbierać materiały w różnego rodzaju sprawach cywilnych lub karnych. Zaletą jest to, że do jego nagrywania nie są potrzebne żadne umiejętności, gdyż wystarczy nosić okulary ze sobą z włączoną kamerą.