Miejsca, które warto zwiedzić w Polsce

Miejsca, które warto zwiedzić w Polsce

10 maja 2021 Wyłączono przez Kamil

Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa wiele granic zostało zamkniętych, a ruch turystyczny zmalał niemal do zera. Z tego powodu wielu ludzi musi zrezygnować z zagranicznych wakacji. Szukając alternatywy warto wziąć pod uwagę spędzenie urlopu w kraju. Wycieczki po Polsce mogą być niezapomnianym doświadczeniem, w końcu nie brakuje u nas miejsc, mających wiele do zaoferowania.

Na początek góry – Tatrzański Park Narodowy

Każdy turysta spragniony piękna gór, z pewnością odnajdzie je w Tatrach. Park Narodowy został utworzony w 1954 roku i położony jest w południowo-centralnej Polsce. Obejmuje głównie lasy, łąki i liczne formacje skalne pokrywające Tatry. Miłośnicy jaskiń znajdą ich tutaj aż sześć, które są udostępnione dla zwiedzających. W parku znajduje się także ponad 30 jezior alpejskich oraz wodospad Wielka Siklawa o wysokości 70 metrów. Warto zaznaczyć, że Tatry są jednym z najczęściej odwiedzanych parków w Polsce, a dla turystów jest przygotowane ponad 270 km tras.

Główny port morski – Gdańsk

Gdańsk jest największym miastem północnej Polski i głównym portem morskim, posiadającym bogatą historię. Od X wieku Gdańsk należał do Niemiec, Polski, był wolnym miastem, aż w końcu został na stałe włączony w terytorium naszego kraju. W Gdańsku znajduje się piękne Stare Miasto, słynące z Drogi Królewskiej, którą przemierzali władcy. Być może nie każdy wie, ale w mieście znajduje się największy murowany kościół na świecie – jest nim kościół Mariacki.

Dawna stolica Polski – Kraków

Planując wycieczki po Polsce nie można nie odwiedzić Krakowa, które jako miasto przeszło drogę od wielkiej biedy, aż do bogactwa. Już w VII wieku Kraków stał się drugim najważniejszym miastem w Polsce, znanym z działalności kulturalnej, artystycznej, naukowej i gospodarczej. Czas II wojny światowej przyniósł ze sobą wiele cierpienia, ponieważ hitlerowcy wypędzili Żydów do krakowskiego getta, skąd zostali wysłani do obozów koncentracyjnych. Ciekawostką jest, że film „Lista Schindlera” skupia się na wysiłkach jednego człowieka, by ocalić mieszkańców getta przed zagładą. Kraków jest także najczęściej odwiedzanym miastem przez obcokrajowców.