Czy wegańskie ciastka są zdrowsze od ich zwykłych odpowiedników?

Czy wegańskie ciastka są zdrowsze od ich zwykłych odpowiedników?

11 listopada 2015 Wyłączono przez Kamil

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie ograniczyć słodyczy. Jest to warta rozważenia kwestia, ponieważ ciastka na zdrowsze nie są. Jednak nie dla wszystkich ciastek tak jest. Wraz z coraz to bardziej popularnym weganizmem i wegetarianizmem okazało się, że istnieją zdrowe ciastka, które nie są zarazem aż tak kaloryczne, dzięki czemu można je jeść nawet podczas diety. Oczywiście nawet ciastka wege trzeba spożywać z umiarem, jeśli nie chcemy nabrać na wadze. Jednak ciastka tego typu są zdrowsze, co dla wielu osób jest bardzo ważne, poza tym, nie tracą one na swoim smaku.

 

Dlaczego ciastka wege są zdrowsze od zwykłych ciastek?

Warto jest tutaj zaznaczyć fakt tego, że do produkcji normalnych ciastek używa się zazwyczaj produktów, które mają w sobie więcej chemii. Natomiast produkty roślinne, które są wegańskie, zazwyczaj bardzo mocno stawiają na to, żeby być naturalnymi. Dlatego korzystanie z tego typu produktów jest o wiele zdrowsze, przez co też same ciastka są zdrowe. Poza tym, produkty pochodzenia odzwierzęcego są bardzo często bardzo kaloryczne, przez też ciastka stają się o wiele bardziej tuczące. Dzięki temu, że wegańskie ciastka są tworzone z produktów roślinnych, to są o wiele mniej kaloryczne. Warto, jest jeszcze dodać, że ciastka wegetariańskie są o wiele lżejsze, dzięki czemu ich jedzenie mniej nas obciąża i męczy. Fakt tego, że ciastka te są bardzo lekkie, pozwala na ich jedzenie bez odczuwania poczucia ciężkości w żołądku.

 

Czy warto, jest skorzystać z usług cukierni, czy lepiej piec ciastka samemu?

Bardzo wiele osób chce piec ciastka samemu, jednak nie ma na to czasu. Dlatego możemy się cieszyć z tego, że coraz więcej cukierni stara się właśnie wspierać środowiska wegańskie, przez co nie ma już problemu ze znalezieniem takich ciastek. Często patrząc na ofertę pierwszej lepszej cukierni, jesteśmy w stanie znaleźć ciastka wege w miarę przystępnej cenie. Dlatego powinniśmy się zastanowić, czy pieczenie jest czymś, czego potrzebujemy, czy może jednak wolimy po prostu zjeść zdrowe ciastka i cieszyć się ich smakiem.