Czy warto stosować trening EMS przy odchudzaniu?

Czy warto stosować trening EMS przy odchudzaniu?

11 maja 2015 Wyłączono przez Kamil

Zrzucanie zbędnych kilogramów nigdy nie jest łatwym zadaniem, a szczególnie, jeśli jest ich sporo i gromadziły się w ciele przez lata. Nie wystarczy sama dieta z ograniczoną ilością kalorii. Konieczny jest również wysiłek fizyczny, który pozwoli na spalanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie rozbudowę mięśni. Nie wolno zapominać o tej kwestii, ponieważ zdrowe i szczupłe ciało powinno być właściwie umięśnione. Czy trening EMS, tak popularny w ostatnim czasie, może być stosowany przez osoby chcące schudnąć? Jakich efektów można się spodziewać po jego stosowaniu?

W jakim celu stosuje się trening EMS?

Ta popularna metoda do niedawna dostępna była jedynie dla profesjonalistów. Sportowcy wyczynowi stosowali ją pod okiem trenera, aby wzmocnić konkretne partie mięśni i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej w danym rejonie. Istnieje możliwość zamontowania elektrod tylko na jednej, newralgicznej partii ciała lub na całej powierzchni, w zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Większość sportowców ograniczała się do partii ciała najbardziej istotnych z punktu widzenia trenowanej dyscypliny. Dzisiaj taki trening dostępny jest dla każdego chętnego, ponieważ siłownie i kluby sportowe dysponują urządzeniami. Są one bardzo złożone i umożliwiają dokonanie pomiarów składu ciała. Dzięki współpracy z profesjonalnym i doświadczonym trenerem, EMS może być wykorzystywane zarówno przez osoby chcące pracować nad określonymi partiami ciała, jak i w pewnym stopniu – przez osoby chcące schudnąć.

Odchudzanie z wykorzystaniem treningu EMS

Odchudzając się, należy po pierwsze skupić się na spalaniu tkanki tłuszczowej. W tym celu zaleca się głównie ćwiczenia aerobowe i cardio, ponieważ przyspieszają ten proces. Dzięki EMS można jednak dokonać pomiarów składu ciała i dowiedzieć się, nad którymi partiami w szczególny sposób należy pracować. Poza tym, nawet osoby z nadwagą narzekają często na to, że niektóre mięśnie ich ciała nie są dobrze rozwinięte i brakuje im siły oraz masy. W takiej sytuacji, można je bardzo skutecznie wzmacniać, trenując z zamontowanymi elektrodami.