Czy spanie w staniku do karmienia to dobry pomysł?

Czy spanie w staniku do karmienia to dobry pomysł?

2 kwietnia 2015 Wyłączono przez Kamil

Spać czy nie spać w staniku do karmienia: oto jest pytanie. Odpowiedź należy do kategorii „to Twoja decyzja”. Taką samą usłyszysz prawdopodobnie odwiedzając dowolny sklep z biustonoszami. Jest jednak kilka rzeczy do rozważenia, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

 

Stanik do karmienia: spać w nim czy nie?

Jeśli masz małe piersi, noszenie stanika jest kwestią preferencji. Jednak jeśli masz duże, pełne piersi, stanik może być bardziej podtrzymujący i sprawi, że sen będzie wygodniejszy. Chociaż nawet jeśli masz mniejsze piersi, w ciągu pierwszego miesiąca po narodzinach dziecka, kiedy mleko się dostosowuje, może okazać się, że wsparcie biustonosza przez noc jest właśnie tym, czego potrzebujesz – bo będą naprawdę mieć większy rozmiar niż zwykle. Inną kwestią jest to, ile pokarmu wycieka z Twoich piersi. Jeśli twoje piersi nie mają dużych wycieków – nie musisz się martwić o stanik. Lecz jeśli masz bardzo nieszczelne piersi, potrzebujesz czegoś, co utrzyma Twoje wkładki pielęgnacyjne w miejscu, chyba że chcesz obudzić się w kałuży mleka i codziennie zmieniać pościel.

 

Na co patrzeć odwiedzając sklep z biustonoszami i kupując stanik do karmienia?

Twój komfort jest najważniejszy! Bez względu na to, czy chodzi o sam dobór stanika, czy to czy trzeba go nosić czy nie. Jako wyczerpana nowa mama, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest niewygoda, kiedy próbujesz trochę potrzebnego odpoczynku. Jeśli masz mniejsze piersi, wygodniej jest spać bez stanika, a jeśli masz większe piersi, wygodniej jest nosić stanik. Wygodny, miękki, bawełniany biustonosz do karmienia jest dobrym wyborem zarówno na dzień, jak i na noc – o taki pytaj w sklepie.

Sprawdź na: https://www.brarevolution.com/