Co to jest sklep ortopedyczny?

Co to jest sklep ortopedyczny?

12 maja 2021 Wyłączono przez Kamil

Sklep ortopedyczny to taki, który w swoim asortymencie ma do zaoferowania sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Jednym z tego typu sklepów jest sklep ortopedyczny w Krakowie. Asortyment sklepu z pewnością różni się od innych sklepów. Nie zakupimy tu modnych ciuchów, czy światowej klasy butów, ale możemy zaopatrzyć się w obuwie rehabilitacyjne który przyspieszy etap leczenia. Tego typu buty na pewno nie należą do tanich, ale pełnią funkcję leczniczą, więc zakładamy, że nam pomogą. W tego typu sklepie zakupimy kule ortopedyczne, wózki inwalidzkie, specjalne maty lecznicze, wózki trzykołowe i inne sprzęty rehabilitacyjne.

Czy sprzęt ortopedyczny jest refundowany przez NFZ?

Sklep ortopedyczny w Krakowie posiada szeroki wybór sprzętu. Często zdarza się tak, że niektóre sprzęty medyczne, takie jak piłki, maty czy też stabilizatory są refundowane przez NFZ. W naszej ofercie znajdą Państwo także sprzęt sanitarny i pomocniczy, dzięki któremu będziemy mogli usprawnić naszą rehabilitację. Do tego typu sprzętu możemy śmiało zaliczyć stołek, krzesło, nadstawki lub podpórki pod plecy. Niezbędne w procesie rehabilitacji będą także uchwyty, które z pewnością sprawdzą się w łazience, podczas niezbędnych czynności życiowych.

Czy sprzęt ortopedyczny jest drogi?

Wszystko zależy od specyfiki sprzętu ortopedycznego i od tego właśnie uzależniona jest cena końcowa. Najdroższym asortymentem jest wózek inwalidzki. Tutaj wiadomo, że cena będzie się wahała w przedziale od 300- 400 zł. Najtańsze są ortezy i wałki. Jeżeli chodzi o ortezy, to w naszej ofercie z pewnością znajdą Państwo uniwersalne ortezy barku, podtrzymujące poszczególne odcinki np. lędźwiowo- krzyżowe, uniwersalne ortezy podudzia czy też ortezy idealne na nogi. Zakupiony u nas sprzęt jest bardzo bezpieczny i komfortowy. Sklep ortopedyczny w Krakowie posiada także sprzęt idealny dla sportowców, który idealnie się sprawdzi podczas problemów z kontuzją, a także ukoi i poprawi naszą sprawność. A co najważniejsze jakość naszego życia także ulegnie znacznej poprawie.