Ciekawe wycieczki po Polsce

Ciekawe wycieczki po Polsce

10 maja 2021 Wyłączono przez Kamil

Stare przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” doskonale oddaje to, jak często zapominamy jak piękna jest Polska. Ludzie bardzo często szukają egzotycznych miejsc, mocnych wrażeń, nie dostrzegając urody własnego kraju, a przecież Polska ma do zaoferowania bardzo wiele: góry, morze, jeziora, lasy i wiele zabytków. Wycieczki po Polsce mogą być świetną formą spędzenia wolnego czasu, a przy tym nie zrujnują budżetu.

Miejsce, które warto zobaczyć – Malbork

Numerem jeden na liście obowiązkowych miejsc jest z pewnością Malbork – średniowieczne miasto dawniej nazywane Marienburg. W XIII wieku Krzyżacy zbudowali tam zamek, który był ich siedzibą. Do dziś jest to największa gotycka twierdza w Europie, składająca się z trzech zamków. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zamek w Malborku jest największą ceglaną budowlą na świecie, co bez wątpienia czyni go wyjątkowym i wartym zobaczenia.

Pierwotne lasy – Puszcza Białowieska

Dawniej większość Europy była pokryta lasami. Niestety z biegiem lat mamy ich coraz mniej, ale sporą pozostałością po pierwotnych lasach jest Puszcza Białowieska, znajdująca się na pograniczu Polski i Białorusi. Jest to wyjątkowe miejsce, ponieważ jedyne, gdzie można spotkać żyjące na wolności żubry. Oprócz nich Puszcza jest domem dla wilków, rysi, jeleni, saren, dzików i łosi. Należy zaznaczyć, że żubry żyją na ogrodzonym terenie, a zwiedzanie jest możliwe z przewodnikiem.

Miasto Kopernika – Toruń

O Mikołaju Koperniku słyszał chyba każdy i każdy wie, że miejscem jego narodzin jest Toruń – miasto położone nad Wisłą. Jednak Toruń to także stary rynek i gotycki ratusz, wpisany przez National Geographic Polska na listę trzydziestu najpiękniejszych miejsce na świecie. Dzięki temu, że w czasie II wojny światowej miasto uniknęło bombardowania, można podziwiać wiele średniowiecznych budynków.

Polska jest krajem pełnym atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Objazdowe wycieczki po Polsce można zacząć nad morzem, przez Mazury, aż po Podhale i wszędzie znajdziemy wiele ciekawych atrakcji.