Camping z dziećmi – co zabrać?

Camping z dziećmi – co zabrać?

1 czerwca 2021 Wyłączono przez Kamil

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Warto zastanowić się nad tym, gdzie wybrać się w tym roku oraz jaka ma być forma wypoczynku. Świetną możliwością, pozwalającą spędzić jak najwięcej czasu na łonie natury jest camping. Czy pomysł na wyjazd pod namiot to dobra opcja wtedy, gdy podróżuje się z dziećmi? Co zabrać na camping z maluchami? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Czy camping z dziećmi to dobry pomysł?

Dzieci uwielbiają być na świeżym powietrzu. Mogą biegać i bawić się na zewnątrz od rana, aż do nocy. Wakacje, podczas których będą miały możliwość spędzania całego dnia na dworze to zatem dla nich najlepsza opcja. Czy warto jechać z maluchami na camping? Zdecydowanie tak. Wakacje w hotelu nie pozwolą im tak aktywnie spędzić czasu, nie dadzą tylu wrażeń oraz nie zbudują tak wspaniałych wspomnień.

Co zabrać na camping z dziećmi?

Do takiego wyjazdu trzeba się jednak dobrze przygotować. Dlaczego? To proste. Na campingu nie jest tak wygodnie jak w hotelu, apartamencie czy pokoju gościnnym. Warunki są bardziej polowe, chociaż oczywiście wszystko zależy od tego, jaki wybierze się obiekt. Poza granicami Polski często można spotkać naprawdę doskonale przygotowane campingi, na których można nocować na przykład w przyczepach kempingowych, namiotach lub po prostu domkach bungalowach, które wynajmuje się dla swojej ekipy. To mniej lub bardziej wygodne opcje, na które można zdecydować się w zależności od budżetu oraz własnych potrzeb. Trzeba jednak zaopatrzyć się między innymi w śpiwory, większą ilość wygodnych ubrań, ciepłą bieliznę, karimaty i dmuchane materace, a także sprzęt pozwalający gotować i spożywać posiłki na campingu.

Świetna zabawa na campingu

Camping może nie być do końca dobrym pomysłem na wyjazd z bardzo małymi dziećmi. Oczywiście wszystko zależy od rodziny, jednak im dzieci starsze, tym jest wygodniej i mniej problemowo. Wyjazd z dziećmi w wieku 3, 4 czy 5 lat będzie już dobrą opcją. Takie maluchy bez wątpienia będą zadowolone z możliwości spania w namiocie, przyczepie kempingowej, z palenia ogniska oraz wielu innych atrakcji, które dzieją się na campingu.